Logiczne

Bigjigs GRY warcaby, kółko krzyżyk, pchełki, węże

Promocja
Bigjigs GRY warcaby, kółko krzyżyk, pchełki, węże
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 92,12 PLN 92,12 PLN netto
Stara cena: 98,00 PLN 98,00 PLN netto
Producent: BIGJIGS
Indeks: 691621023556
EAN: 691621023556
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 12,00 PLN (przedpłata) 17,00 PLN (pobranie)
Opis

Klasyczne gry planszowe to najlepszy sposób na miłe spędzenie czasu w długie, zimowe wieczory.

Drewniany zestaw od Big Jigsa to gwarancja dobrej zabawy, a także ćwiczenie precyzji, logicznego myślenia, strategii i rozwiązywania problemów.

Znajdziesz tu 4 rodzaje gier: warcaby, kółko i krzyżyk, pchełki oraz grę planszową "węże i drabiny".

Komplet został wykonany z wysokiej jakości drewna i pomalowany nieszkodliwymi dla zdrowia farbami.

Niezwykle elegancki i wytrzymały.

Zasady gry w warcaby:

- Każdy z graczy umieszcza pionki na ciemnych polach planszy, w trzech kolejnych rzędach. Gracze po kolei wykonują ruchy, przesuwając pionki po przekątnej. Jeżeli gracz przeskoczy pionek przeciwnika, jest on usuwany z gry. Istnieje możliwość przeskoczenia kilku pionków, jednym ruchem. Należy przeskakiwać pionki, jeżeli jest taka możliwość. Skoki muszą być wykonywane tylko po przekątnej.

Zasady gry w pchełki:

- Gra dla 2 graczy. Rozdziel pchełki na kolor lub ilość. Naciśnij róg mniejszej pchełki na róg większej tak, aby podskoczyła i wylądowała w pudełeczku. Zaawansowani gracze mogą dodawać różne wartości w zależności od koloru trafionej pchełki. Osoba, która osiągnie wynik 100 w jak najmniejszej liczbie ruchów, wygrywa.

Zasady gry w kółko i krzyżyk:

- Gracze decydują się czy będą grać kółkami czy krzyżykami. Na zmianę, układają swoje znaczki na polach planszy, dążąc do objęcia 3 pól w jednej linii, przy jednoczesnym uniemożliwieniu tego samego przeciwnikowi. Gracz który pierwszy stworzy linię 3 krzyżyków lub 3 kółek, zostaje zwycięzcą.

Instrukcja gry w węże i drabiny:

- Każdy gracz wybiera pionek i stawia go na starcie (1). Rozpoczyna najmłodszy gracz, a o kolejności następnych decyduje rzut kostką. Pionki poruszają się zygzakiem po planszy w zależności od liczby wyrzuconych oczek. Gracz który znajdzie się na polu, na którym jest dół drabiny, przesuwa się na jej szczyt. Wylądowanie na głowie węża powoduje przesunięcie pionka aż na koniec jego ogona. Zwycięża osoba, która pierwsza dojdzie do mety (100).

Wymiary opakowania: 31,5 x 31 x 6,5 cm

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy